Wydarzenia na Pradze
Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 25.02-3.03

Jeśli nie wiecie co zrobić z czasem wolnym w najbliższym tygodniu, to zapraszam Was na praski przegląd wydarzeń.

 

SOBOTA, 25 LUTY

Spacer po Pradze „Pastwisko skaryszewskie poligonem futurystycznej architektury”

sobota, 13:00 – 15:30, Rondo Waszyngtona pod pomnikiem Paderewskiego

Czy wiecie, że jeszcze na przełomie XIX i XX wieku tam, gdzie dzisiaj znajduje się Park Skaryszewski wypasały się krowy, albo że w okolicach dzisiejszego Portu Praskiego już przed wojną planowano wybudowanie „Praskiego Manhattanu” – podobnych ciekawostek dowiecie się podczas spaceru w okolicach Stadionu Narodowego.

Więcej o wydarzeniu

 

Inscenizacja Bitwy pod Olszynką Grochowską

sobota, 12.00,  park im. płk. Jana Szypowskiego „Leśnika”, (ul. Grochowska, róg Kwatery Głównej) – możliwość obejrzenia wojsk

sobota, 14.30-15.15  rejon Pomnika Bitwy pod Olszynką Grochowską (ul. Szeroka/ ul. Traczy) – inscenizacja Bitwy pod Olszynką Grochowską

Dla tych, którzy lubią tematy militarne i nie boją się zapowiadanej deszczowej pogody mam propozycję obejrzenia przemarszu wojsk i inscenizacji Bitwy pod Olszynką Grochowską. Przemarsz wojsk odbędzie się w Parku Leśnika, a późniejsza inscenizacja na Olszynce Grochowskiej przy zbiegu ulic Szerokiej i Traczy.

 

PONIEDZIAŁEK, 27 LUTY

„Robimy Słuchowisko”

poniedziałek, 16:00 – 18:00, Praska Światoteka, Szwedzka 6/82

Ciekawy pomysł na spędzenie czasu z dziećmi – Praska Światoteka zaprasza na wspólne nagrywanie „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy i na zwiedzanie studia radiowego Radia Praga.

Więcej o wydarzeniu

 

Rodzinne zajęcia teatralne

poniedziałek, 17.00-19.00 , Kawiarnia Wolna Przestrzeń, Paca 40

Jeśli macie ochotę spędzić rodzinnie poniedziałkowy wieczór i lubicie teatr, to może wybierzecie się na zajęcia teatralne dla rodziców z dziećmi. W poniedziałek będzie można wziąć udział w pokazowych bezpłatnych warsztatach.

17:00 – dzieci 3-5 lat z rodzicami (opiekunami)
18:00 – dzieci 6-8 lat z rodzicami (opiekunami)

Konieczne wcześniejsze zapisy: zapisy@fundacjarodzinna.org.pl

Więcej o wydarzeniu

 

Warszawa Antoniego Słonimskiego

poniedziałek, 19.00, Kawiarnia To się wytnie, ul. Stalowa 46

Coś dla miłośników Warszawy i/lub twórczości Antoniego Słonimskiego. Na wykładzie poznacie historię życia poety, w kontekście wydarzeń dziejących się równolegle w Warszawie – czyli czasów fin-de-sciecle, dwudziestolecia międzywojennego i okresu powojennej odbudowy.

Więcej o wydarzeniu

 

CAŁY TYDZIEŃ

Wystawa fotografii „Stalowa Ulica” Marzeny Bigaj

w godzinach otwarcia Muzeum, czwartki wejście bezpłatne, Muzeum Warszawskiej Pragi, Targowa 50/52

Jeśli lubicie oglądać zdjęcia Pragi, to wybierzcie się w najbliższych dniach do muzeum. Obok stałych ekspozycji można tam obejrzeć wystawę przedstawiającą zdjęcia ulicy Stalowej. Celem projektu było uchwycenie specyficznej atmosfery ulicy. Autorka skupiła się na pokazaniu lokalnych społeczności, przedwojennych detali i piękna oryginalnych zabytkowych zabudowań. Jeśli nie byliście jeszcze w Muzeum Warszawskiej Pragi, to zachęcam Was przy okazji do jego zwiedzenia. W czwartki wejście jest bezpłatne.

Więcej o wydarzeniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *