Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 9-15 WRZEŚNIA

Wreszcie zrobiło się ciepło. Dzisiaj to nawet można zapomnieć, że idzie jesień. 😉 Zobaczcie co ciekawego dzieje się na Pradze w najbliższych dniach. Coś czuję, że to ostatnia szansa na udział w imprezach plenerowych przed przyjściem deszczu i zimna. 😉

WYDARZENIA KILKUDNIOWE

Wawa Design Festiwal

9–17 września, Soho Factory, ul. Mińska 25

Jeśli lubicie ładny design i chcielibyście zobaczyć co fajnego projektują warszawscy twórcy, to wybierzcie się na festiwal dobrego wzornictwa. W programie sporo wystaw, wykładów i warsztatów. Na większość wstęp wolny.

Program wydarzenia

 

Warsztaty „Uwodzeni Wiosłem i Dłutem”

9–17 września, Soho Factory, ul. Mińska 25, budynek nr 19

Czy ktoś z Was budował kiedyś łódź? Ja nigdy nie budowałam i myślałam, że mieszkając w Warszawie mam marne szanse, żeby spróbować sprawdzić się w takiej aktywności. 😉 A jednak, w najbliższym tygodniu, w otwartej pracowni stolarskiej „Miasto Szkutnia” będzie można wspólnie zbudować prawdziwe kanu. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich powyżej 7 roku życia i odbywają się w następujące dni: 9 – 10 września (godz. 11-19), 11-15 września (godz. 17-19), 16-17 września (godz. 11-19).

Więcej o wydarzeniu

 

Święto Wisły

sobota-niedziela, godz. 9.30-15.00, Miejski Ośrodek Spotkań i Relaksu ul. Wybrzeże Szczecińskie 1

Na ten weekend nad Wisłą, zaplanowane są wydarzenia kulturalno-sportowe. W programie m.in. wspólne treningi, spacery, zajęcia taneczne i występy muzyczne.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 9 WRZEŚNIA 2017

Spacer „Wódka, silniki, kosmetyki! Gdzie się podziały praskie fabryki?”

sobota, godz. 11.00-13.00, początek na rogu ulicy Targowej i 11 Listopada

Fajny spacer, podczas którego będzie można poznać historię starych, praskich fabryk. Dowiecie się, co w nich produkowano i co dzieje się na ich terenie obecnie. Trasa wiedzie ulicami Nowej Pragi.

Więcej o wydarzeniu

 

Spacer „Uroki Skaryszaka”

sobota, godz. 15.00-16.30, początek na Rondzie Waszyngtona, przy pomniku Paderewskiego

Jeśli myślicie, że Park Skaryszewski to taki zwyczajny park, w którym oprócz drzew i jeziorek nie ma nic ciekawego, to koniecznie musicie się wybrać na spacer, na którym poznacie mnóstwo ciekawych, „parkowych” historii. 🙂 Dowiecie się m.in.: jak z łąk i pastwisk narodził się Skaryszak, w którym miejscu dawniej był ogród daliowy, gdzie znajduje się najbardziej tajemniczy obiekt w parku oraz gdzie była skrzynka kontaktowa dla łączniczek podziemia.

Więcej o wydarzeniu

 

Impreza „Dzień pełen emocji”

sobota, godz. 11.00-18.00, Centrum Handlowe Promenada

Na sobotę w CH Promenada zaplanowana jest impreza pod hasłem „emotikonów”. Emotikony, to te małe buźki, których często używamy w tekstach pisanych, głównie na telefonach. 😉 Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w tematycznych konkursach, zabawach i warsztatach.

Więcej o wydarzeniu

 

Noc Pragi & Święto Ulicy Ząbkowskiej

sobota, godz. 15.00-22.15, ulica Ząbkowska

Mimo zakończenia Festiwalu „Otwarta Ząbkowska” ulica świętuje dalej. 🙂 W najbliższą sobotę zaplanowano sporo wydarzeń w okolicznych galeriach i klubach, a także na samej ulicy. Znajdzie się też coś dla tych, którzy lubią posłuchać folkloru praskiego, ale również muzyki bardziej popularnej i współczesnej. Wpadajcie, coś czuję, że to jedno z ostatnich wydarzeń plenerowych w tym roku, ze słoneczną i niedeszczową pogodą.

Więcej o wydarzeniu

 

Koncert „Afro Jammin”

sobota, godz. 20.00-22.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Muzyka senegalska charakteryzuje się tym, że płynie z niej ogromna i pozytywna energia. Koncert idealnie nadaje się więc na podładowanie akumulatorów na rozpoczynającą się nieuchronnie jesień. Na koncercie będziecie mogli posłuchać brzmienia wielu nietypowych instrumentów, takich jak: kora, sabar, talking drum, dundun, djembe, balafon.

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 10 WRZEŚNIA

Pokazy naukowe dla dzieci

niedziela, godz. 12.00-13.00, Dom Kultury TuPraga, ul. Dąbrowszczaków 2

W niedzielę Dom Kultury Praga zaprasza na dzień otwarty. W związku z tym zaplanowano ciekawe pokazy naukowe. Jeden dla wszystkich miłośników dinozaurów („Dzisiaj zjadłem dinozaura”), drugi dla dzieci, które lubią eksperymenty chemiczne („Chemik w kuchni”).

Więcej o wydarzeniu

 

Kino Familijne: „Niedoparki”

niedziela, godz. 13.00-14.30, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Jeśli nie macie planów na niedzielne popołudnie z dziećmi, to mam dla Was propozycję filmową. W PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie będzie można obejrzeć film animowany „Niedoparki”. Film dla wszystkich, którzy mają problemy ze znalezieniem w domu dwóch, takich samych skarpetek. 😉 Warto przyjść – dowiecie się wreszcie co z tymi skarpetkami się dzieje. Wstęp wolny, ale obowiązują wejściówki, które można odebrać w godzinach 11.00-20.00.

Więcej o wydarzeniu

PONIEDZIAŁEK, 11 WRZEŚNIA

Rejsy po literaturze i nie tylko – Mariusz Szczygieł

poniedziałek, godz. 19.00-21.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Pierwsze po wakacjach spotkanie z literaturą i od razu ze wspaniałym gościem – dziennikarzem, pisarzem i reportażystą Mariuszem Szczygłem.

Więcej o wydarzeniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *