Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 29 LIPCA – 4 SIERPNIA

Kolejny wakacyjny tydzień przed nami. Dla tych, którzy podobnie jak ja spędzają go w Warszawie, mam kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu. W tym tygodniu na Pradze m.in. ciekawe koncerty, zabawy dla dzieci oraz spotkanie z piękną Rumunią.

 

SOBOTA, 29 LIPCA

Parkrun

sobota, godz. 9.00-10.00, Park Skaryszewski

W Parku Skaryszewskim co tydzień, w sobotnie przedpołudnie organizowany jest Parkrun – 5-kilometrowy bieg, otwarty dla każdego chętnego. Obowiązuje jednorazowa rejestracja przed pierwszym biegiem, a potem co tydzień bez ograniczeń możecie brać udział w biegach. Jutrzejszy bieg będzie miał też dodatkowy wymiar – uczestnicy będą celebrować Dzień Przyjaźni.

Więcej o wydarzeniu

 

Zajęcia dla dzieci „Gry i zabawy z różnych stron świata – robimy piniatę”

sobota, godz. 12.00-14.00, Praska Światoteka, ul. Szwedzka 6/82

Wydarzenie dla dzieci, podczas którego mali uczestnicy będą mogli poznać, jak bawią się ich rówieśnicy z innych stron świata. Na sobotnim spotkaniu dowiedzą się czym jest latynowska piniata i same ją wykonają.

Więcej o wydarzeniu

 

Zajęcia dla dzieci „Podnoszę z ziemi kamień, robię z niego wszystko”

sobota, godz. 12.00-13.00, OGRÓD Powszechny, ul. Zamoyskiego 20

Kreatywne zajęcia dla dzieci, podczas których będzie można stworzyć rzeźby z pozostałości po drzewach –  gałęzi, konarów i pni. Dzięki wykorzystaniu najprostszych środków rozwijana jest wyobraźnia małych uczestników. Obowiązują zapisy: duszynska.magda@gmail.com.

Więcej o wydarzeniu

 

Flag Football on the beach!

sobota, godz. 13.00-18.00, Plaża „Poniatówka” pod Mostem Poniatowskiego

Jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest footbal flagowy wybierzcie się na mini turniej, organizowany na praskiej plaży. Po turnieju zaplanowana jest wspólna integracja przy ognisku.

Więcej o wydarzeniu

 

RajdpoMocy

sobota, godz. 14.00-18.40, Stadion Narodowy

Jeśli chcielibyście miło spędzić sobotni czas, a przy okazji zrobić coś dobrego, to może wybierzecie się na wydarzenie „RajdpoMocy”. Jest to akcja, która ma na celu zebranie środków dla potrzebujących dzieci. W ramach kampanii przez najbliższe kilka tygodni po mieście jeździć będzie kilkadziesiąt pojazdów – ruchomych banerów. Podczas sobotniego wydarzenia jego uczestnicy będą bawili się przy wspólnym oklejaniu samochodów, które potem wyruszą w pierwszy rajd po Warszawie.

Więcej o wydarzeniu

 

Rumuński wieczór

sobota, godz. 17.00-24.00, Pub To się wytnie, ul. Stalowa 46

Przyznajcie – jak dużo wiecie o Rumunii? Jeśli chcielibyście bliżej poznać ten kraj, to w sobotni wieczór będziecie mieć taką możliwość. Podczas spotkania poznacie najpiękniejsze miejsca w tym kraju oraz pobawicie się przy rumuńskiej muzyce, czekać też będzie na Was kulinarna niespodzianka. 😉

Więcej o wydarzeniu

 

Koncert Stanisław Soyka & Buba Badjie

sobota, godz. 19.00-20.30, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Takie wydarzenie to prawdziwa perełka. Stanisława Soyki nikomu przedstawiać nie trzeba. Buba Badjie Kuyateh to Gambijczyk, grający na korze – instrumencie strunowym wykonanym z tykwy. Co wyjdzie ze spotkania tych dwóch muzyków – na pewno niezapomniany wieczór. 😉

Więcej o wydarzeniu

 

NIEDZIELA, 30 LIPCA

Familijne Kino Kępa: „Munio: Strażnik Księżyca”

niedziela, godz. 13.00-14.30, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Spotkanie z filmem dla dzieci na Saskiej Kępie. Tym razem będzie można obejrzeć historię Munia – strażnika Księżyca i Stalona- strażnika słońca.

Więcej o wydarzeniu

 

Bazar Książki

niedziela, godz. 14.00-17.00, Klubokawiarnia Kicia Kocia, Al. Stanów Zjednoczonych 68

Bazar Książki to otwarty kiermasz domowych bibliotek i tanich wydawnictw. W bazarze możecie wziąć udział jako wystawca lub jako kupujący. Choć nie ma przeciwwskazań by pojawić się na bazarze w obu rolach. 😉 Wstęp dla zwiedzających jest wolny. Opłata dla wystawców wynosi 5 lub 7 zł. Zgłoszenia wystawców tutaj: klubkiciakocia@gmail.com

Więcej o wydarzeniu

 

Muzyczne dachowanie z Grand Slam Quartet

niedziela, godz. 19.00-21.30, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Muzyczne dachowanie w Promie Kultury to spotkanie z muzyką jazzową. Zespół Grand Slam Quartet przedstawi niestandardowe połączenie amerykańskiego swingu i melodii cygańskich.

Więcej o wydarzeniu

 

WTOREK, 1 SIERPNIA

Muzyczne spotkania na Francuskiej: Sahel Blues

wtorek, godz. 17.00-19.00, ogródek cukierni Lukullus, ul. Francuska przy skrzyżowaniu z ul. Walecznych

1 sierpnia to data ważna dla każdego Polaka. Tego dnia na Saskiej Kępie zaplanowane jest muzyczne wydarzenie mające upamiętnić powstańczą postać – Augusta Agboli O’Browna, Nigeryjczyka walczącego w Powstaniu Warszawskim pod pseudonimem „Ali”. Warto przyjść, by przy pięknej, różnorodnej muzyce etnicznej pobyć chwilę ze swoimi myślami, o czasach Powstania.

Więcej o wydarzeniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *