Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 26 SIERPNIA – 1 WRZEŚNIA

Przed nami ostatni tydzień wakacji. Kto może, niech więc korzysta z zaplanowanych na ten tydzień wydarzeń. 🙂 A dzieje się naprawdę dużo. Szczególnie ciekawie zapowiada się happening w Teatrze Baj, piknik ze sportami amerykańskimi na plaży „Poniatówka” i … parada kundelków na Ząbkowskiej. 😉

 

SOBOTA-NIEDZIELA, 26-27 SIERPNIA

 

Happening w przestrzeniach Teatru Baj

sobota-niedziela, godz. 19.30, Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28

W sobotę i w niedzielę w Teatrze Baj odbędzie się happening, podczas którego będzie można zwiedzić teatralne zakamarki przy muzyce Orkiestry Sinfonia Varsovia. Jeśli podobnie jak ja, pamiętacie to miejsce z dzieciństwa i zawsze marzyliście o tym, żeby zobaczyć, jak Baj wygląda od drugiej strony, to koniecznie wybierzcie się na wydarzenie. Obowiązuje rezerwacja wejściówek (tel: 22 818 08 21 lub mail bow@teatrbaj.pl). Wydarzenie skierowane jest dla widzów dorosłych, ale przyjść mogą również dzieci mające więcej niż 10 lat.

Więcej o wydarzeniu

 

Festiwal „Otwarta Ząbkowska”

sobota- niedziela, godz. 10.00-22.00, ul. Ząbkowska (w różnych miejscach ulicy)

Kolejny weekend z Festiwalem „Otwarta Ząbkowska”, na którym znowu zaplanowano dwa dni pełne ciekawych wydarzeń. Tym razem możecie m.in.: wziąć udział w warsztatach jogi śmiechu, nauczyć się jak ulepić porządne pierog i wziąć udział w warsztatach z budowy hoteli dla owadów zapylających rośliny. A do tego moim zdaniem najciekawsze wydarzenie tego weekendu: wielka parada kundelków i psów łaciatych. 😉

Program wydarzenia sobotniego TUTAJ

Program wydarzenia niedzielnego TUTAJ

 

Weekend Sportów Amerykańskich

sobota, godz. 10.00-20.00, plaża „Poniatówka”

W ten weekend na plaży pod Mostem Poniatowskiego zaplanowano wydarzenie, które spodoba się wszystkim lubiącym sport i dobrą zabawę. Tematem głównym będzie futbol amerykański i baseball. Podczas dwudniowej imprezy będziecie mogli spróbować gry z profesjonalnymi zawodnikami, nauczyć się łapać „futbolówkę”, obejrzeć mecze pokazowe i wziąć udział w konkursach.

Więcej o wydarzeniu

 

 

SOBOTA, 26 SIERPNIA

Rodzinna gra miejska „Zagubione opowieści”

sobota, godz. 16.00, Praska Światoteka, ul. Szwedzka 6/82
Fajna propozycja na rodzinne spędzenie czasu – gra miejska, organizowana na praskich uliczkach. Tematem przewodnim gry będą: magia, tajemnice i zagadki. Obowiązują zapisy: swiatoteka@serduszko.org.pl.

 

Potańcówki na Grochowskiej – Blues

sobota, godz. 18.00-20.00, Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272

Kolejna potańcówka przy w Sinfonii Varsovia, tym razem przy muzyce bluesowej, granej na żywo. Nie ma wymówek, że nie umiecie tańczyć – w trakcie imprezy zawodowi tancerze będą uczyli podstawowych kroków. 😉

Więcej o wydarzeniu

 

Potańcówki w Drukarni: Impreza retro – lata 70.

sobota, godz. 20.00-23.00, Drukarnia, ul. Mińska 65

Jeśli mało Wam będzie tańców na Grochowskiej, to po ich zakończeniu skoczcie tuż obok, na Mińską na kolejną potańcówkę, tym razem w rytmie muzyki z lat 70. 🙂

Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 27 SIERPNIA

Piknik edukacyjny „Torbacze do szkoły”

niedziela, godz. 11.00, Warszawskie ZOO

W najbliższą niedzielę w ZOO odbędzie się święto zwierząt australijskich. Przewidziano sporo atrakcji: warsztaty, pokazy, konkursy z nagrodami, występy artystów Teatru Lalka i Teatru Króla oraz pokazy taneczne szkoły tańca. Ale to nie wszystko – jest też dodatkowy bonus. Każdy kto w najbliższą niedzielę przyjdzie na piknik w zwierzęcym przebraniu przedstawiciela fauny australijskiej, będzie mógł zwiedzać ZOO bezpłatnie. Przewidziano też konkurs na najlepsze przebranie, którego rozstrzygnięcie nastąpi o godz. 13:30.

Więcej o wydarzeniu

 

Spacer z serii „Dyżur varsavianistyczny” Aleja Stanów Zjednoczonych

niedziela, godz. 12.00-15.00, początek przed Café Irena na ul. Paryskiej 39

„Dyżur varsavianistyczny” to wakacyjny cykl spacerów, organizowany przez Dom Spotkań z Historią. W tym roku tematem przewodnim tego wydarzenia są place i ulice związane z USA. W najbliższy weekend „Dyżur” zawita na Pragę. Podczas spaceru przeniesiecie się do lat 70., do czasów, kiedy powstał komunikacyjny gigant – Aleja Stanów Zjednoczonych.  Nie wiem czy wiecie, ale budowa arterii wiązała się z likwidacją małych uliczek, domów, dawnych folwarków i kolonii. Stary Grochów zniknął, a na jego miejscu stoją dziś głównie bloki i dźwiękoszczelne ekrany. Podczas spaceru poszukacie śladów tej dawnej zabudowy.

Więcej o wydarzeniu

 

Parada psów łaciatych i kundelków

niedziela, godz. 12.30-14.30, skrzyżowanie ul. Ząbkowskiej i Targowej

Kto ma psa łaciatego albo kundelka? Prawda, że takie są najpiękniejsze? W najbliższą niedzielę Wasze psiaki będą mogły poznać swoich kolegów z całego miasta i wziąć udział w wielkiej, „kundelkowej” paradzie. 🙂 A oprócz parady zaplanowany jest też konkurs z bardzo ciekawymi konkurencjami: najlepsza sztuczka, najwyższy skok po przysmak i moja ulubiona: najbardziej zakręcony ogonek. 😉 Na konkursy obowiązują zapisy: paradakundelkow@gmail.com.

Więcej o wydarzeniu

 

Praska Garażówka, czyli lato po drugiej stronie Wisły

niedziela, godz. 13.00-18.00, podwórko na 11 Listopada 22

Jeśli chcecie upolować ciekawe winyle, książki, płyty i ubrania wstąpcie na niedzielną garażówkę, odbywającą się w ciekawej przestrzeni praskiego podwórka. Oprócz „garażówkowych” zakupów, będziecie mogli wziąć udział w turnieju tenisa stołowego i posłuchać koncertu.

Więcej o wydarzeniu

 

Familijne Kino Kępa „Chłopiec i świat”

niedziela, godz. 13.00-14.20, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Jeśli nie macie planów na niedzielne popołudnie z dziećmi, to mam dla Was propozycję kulturalną. W PROM-ie Kultury na Saskiej Kępie będzie można obejrzeć film animowany o chłopcu, który wyrusza w pełną przygód podróż, by odnaleźć swojego tatę.

Więcej o wydarzeniu

 

Warsztaty sitodruku w Dzielnicy Wisła

niedziela, godz. 17.00-19.00, Plaża Rusałka (na wysokości ZOO)

Wiecie co to jest sitodruk? To bardzo stara technika, w której szablon nakłada się na drobną siatkę, a potem przetłacza się przez nią farbę. W najbliższą niedzielę sami będziecie mogli popróbować tej ciekawej techniki. Przy tworzeniu matryc wykorzystacie naturalne rośliny rosnące w okolicach nadwiślańskiej plaży. Jeśli wybierzecie się na warsztaty weźcie ze sobą swoje tekstylia – ważne żeby były jasne, by sitodruk był na nich widoczny.

Więcej o wydarzeniu

ŚRODA, 30 SIERPNIA

Klub Mola Książkowego

środa, godz. 19.00-22.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Coś dla moli książkowych. Jeśli czytacie jedną książkę za drugą i chcielibyście podzielić się z innymi ostatnio przeczytanymi lekturami, to koniecznie wpadnijcie do Klubu Mola Książkowego.

Więcej o wydarzeniu

 

„Sanatorium Pod Klepsydrą” na podstawie tekstów Brunona Schulza

środa, godz. 19.00-20.30, Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 271

Na środę szykuje się bardzo ciekawy performanc’e na podstawie tekstów Brunona Shultza. W przestrzeni budynku Sinfonii Varsovia będziecie mogli odbyć podróż na pograniczu jawy i snu do magicznego świata z „Sanatorium pod Klepsydrą”. W tę podróż zabiorą Was aktorzy i pracownicy Teatru Żydowskiego oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego.

Więcej o wydarzeniu

PIĄTEK, 1 WRZEŚNIA

Piknik Sąsiedzki

piątek, Stajnia Pociecha, ul. Wybrzeże Puckie 2

W tym roku tak się dobrze składa, że 1 września nie oznacza, że dzieci muszą iść do szkoły, ale mogą cieszyć się ostatnimi chwilami wakacji. Może te ostatnie chwile wakacji spędzicie na pikniku sąsiedzkim? W programie zaplanowane jest m.in.: wspólne grillowanie, zabawy, konkursy i warsztaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *