Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 2-8 WRZEŚNIA

Przed nami ostatni, wakacyjny weekend, który zapowiada się niestety trochę jesiennie. Ale mam nadzieje, że pogoda Was nie zniechęci do korzystania z wydarzeń z zaplanowanych na najbliższe dni. 🙂 Przed nami ostatnia w tym roku odsłona „Otwartej Ząbkowskiej”, dużo spacerów tematycznych i kilka pikników rodzinnych.

SOBOTA – NIEDZIELA, 2-3 WRZEŚNIA 2017

Festiwal „Otwarta Ząbkowska”

sobota-niedziela, cała ulica Ząbkowska

Kończy się lato, kończy się też tegoroczny Festiwal „Otwarta Ząbkowska”. W ten weekend macie ostatnią szansę pospacerować po zamkniętej dla ruchu samochodowego ulicy i wziąć udział w kulturalno-sportowych wydarzeniach. W programie ostatniego weekendu m.in.: koncert Tymona Tymańskiego, muzyczna opowieść o dzieciństwie Juliana Tuwima oraz warsztaty rodzinne.

Więcej o wydarzeniu

SOBOTA, 2 WRZEŚNIA 2017

Olimpiada sportowa „Odważ się być zdrowym”

sobota, godz. 10.00-15.00, Stadion Narodowy

Jeśli chcielibyście wypróbować się w olimpijskich dyscyplinach, to wpadnijcie w sobotę na Stadion Narodowy. W czasie wydarzenia będziecie mogli poznać następujące dyscypliny sportowe: łucznictwo, badminton, piłkę nożną, hokej na trawie, tenis stołowy, wioślarstwo, krav magę i futbol amerykański. Dla najlepszych przewidziane zostały nagrody. 🙂
Więcej o wydarzeniu

 

Spacer „Kultura przedwojennej Pragi”

sobota, godz. 13.00-14.00, Plan Weteranów 1863, obok wejścia do Parku Praskiego

Przedwojenna Praga pełna była klubów, kawiarni, kin i teatrów, w których kwitło życie kulturalne. Podczas tego spaceru przejdziecie śladem tych zapomnianych miejsc, poznacie Pragę, jaką mało kto już dzisiaj pamięta.

Więcej o wydarzeniu

 

Spacer „Bazary Pragi”

sobota, godz. 15.00-17.30, PKP Warszawa Stadion (w hali przystanku kolejowego)

Jeśli spodobało Wam się spacerowanie śladami przedwojennej praskiej kultury, to może przejdziecie się kilka ulic dalej i weźmiecie udział w kolejnym spacerze, tym razem śladami praskich bazarów. Na trasie znany wszystkim Różyc, ale również Ciuchy oraz bazar Pachulskiego. W czasie spaceru poznacie ciekawe historie o cinkciarzach, benklarzach i symbiozie handlarzy z milicją.
Więcej o wydarzeniu

 

Impreza rodzinna „Chodź na Pragie”

sobota, godz. 16.00-19.00, Praski Ogródek Sąsiedzki, Al. Solidarności

Impreza rodzinna, na której będzie można poczuć prawdziwy praski klimat – w programie m.in. koncert Kapeli Praskiej, potańcówka i konkurs wiedzy o gwarze praskiej.
Więcej o wydarzeniu

NIEDZIELA, 3 WRZEŚNIA 2017

Śniadanie Sąsiedzkie – Placki z cukinii

niedziela, godz. 12.00-15.00, Dom Sąsiedzki „Szmulowizna”, ul. Łochowska 31 lok. 26/27/28

Nie macie pomysłu na niedzielne śniadanie? A może spędzicie je z sąsiadami, na Szmulkach. W menu chrupiące placuszki z cukinii. 🙂
Więcej o wydarzeniu

 

Legendarne Knajpy Pragi

niedziela, godz. 14.00-16.00, początek przed wejściem bazar Różyckiego od strony ulicy Targowej

Kolejna, weekendowa propozycja spaceru po Pradze. Tym razem tematem przewodnim będą powojenne knajpy z prawej strony Wisły. Dzięki temu, że Praga w większości ocalała z wojennej pożogi, to tutaj przez pewien czas kwitło życie towarzyskie Warszawy. Podczas spaceru dowiecie się m.in.: gdzie serwowano najlepsze wuzetki, gdzie obsługiwał najlepszy kelner Europy i która knajpa sprzedawała najlepsze kanapki. 🙂

Więcej o wydarzeniu

 

Spacer „Szlakiem elity Pragi Południe-słynni mieszkańcy Saskiej Kępy”

niedziela, godz. 15.00-18.00, Café de Paris, przy rogu ulic Francuskiej i Zwycięzców

A dla tych, którzy zamiast zwiedzania okolic bazaru Różyckiego woleliby pospacerować uliczkami spokojnej Saskiej Kępy mam propozycję kulturalnego spaceru. Podczas spaceru przejdziecie szlakiem przedwojennych elit, dowiecie się, gdzie na Saskiej Kępie mieszkali i tworzyli znani kompozytorzy, pisarze, malarze i architekci.

Więcej o wydarzeniu

 

PONIEDZIAŁEK, 4 WRZEŚNIA 2017

Spotkanie w ramach cyklu „Nieturyści”

poniedziałek, godz. 19.00-21.00, PROM Kultury Saska-Kępa, ul. Brukselska 23

Po wakacyjnej przerwie do PROM-u Kultury wracają spotkania z „nie turystami” –czyli tymi, którzy podróżują w niestandardowy, sposób. Podczas najbliższego spotkania poznacie nieznaną i prawdziwą Japonię.

Więcej o wydarzeniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *