Wydarzenia na Pradze
Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 11-17.03

Naprawdę idzie wiosna! Widać to chociaż po coraz większej liczbie organizowanych wydarzeń. Zapraszam do kolejnego przeglądu praskich, bezpłatnych imprez, wystaw, zajęć i warsztatów. Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie 🙂

 

SOBOTA, 11 MARCA

Spacer „Stare dzieje Nowej Pragi”
sobota, 13.00-15.00, ul. Targowa 76, róg Wileńskiej

Spacer po Nowej Pradze, która tak naprawdę nowa nie jest. Została tak nazwana w XIX wieku, by odróżnić ją od Starej Pragi (tej z okolic Bazaru Różyckiego). Wycieczka po ciekawej części miasta, która w stosunkowo niedużym stopniu zmieniła się przez ostatnie 100 lat.

Więcej o wydarzeniu

 

Koncert Tuwim Basem
sobota, 19.00-22.00, Kawiarnia Święty Spokój, ul. Okrzei 35

Coś dla miłośników poezji Juliana Tuwima – projekt dwóch muzyków, którzy grają i śpiewają jego wiersze we własnych aranżacjach. Stylistycznie nawiązują do rocka, bluesa, poezji śpiewanej, ale również hip-hopu.

Więcej o wydarzeniu

 

Wielka wymiana zabawek
sobota, od 11.00, Kawiarnia Wolna Przestrzeń, ul. Paca 40

Jeśli macie za dużo zabawek w domu albo z części z nich Wasze dzieci już wyrosły, to macie idealną okazję na wymianę z innymi rodzicami. Można przynosić wszystkie zabawki, ważne tylko żeby były czyste i nadające się do dalszej zabawy.

Zgłoszenia i więcej informacji o wydarzeniu

 

Wymiana językowa
sobota, 12.00-14.00, Dom Sąsiedzki Szmulowizna, ul. Łochowska 31, lok. 26/27/28

Idealny sposób na ćwiczenia językowe w międzynarodowym towarzystwie. Dom Sąsiedzki Szmulowizna prowadzi cykliczne spotkania, podczas których można porozmawiać m.in.  po angielsku, niemiecku, rosyjsku, chińsku. Przekrój językowy zależny jest od uczestników danego spotkania. Bardzo fajna inicjatywa, chyba sama się na takie spotkanie wybiorę 🙂

Więcej o wydarzeniu

 

Reportażowy Klub Książki Strefy WolnoSłowej
sobota, 11.00-13.00, Stół Powszechny, ul. J. Zamoyskiego 20

Spotkanie na którym będzie można porozmawiać o książce Jannie Dielemans „Witajcie w raju. Reportaże o przemyśle turystycznym”. Bardzo polecam zarówno spotkanie, jak i samą książkę – warto ją przeczytać, szczególnie przed zaczynającym się za kilka miesięcy sezonem urlopowym.

Więcej o wydarzeniu

 

NIEDZIELA, 12 MARCA

Niedzielne Śniadania/Lunche Sąsiedzkie
niedziela, 12.00-14.00, Dom Sąsiedzki Szmulowizna, ul. Łochowska 31, lok. 26/27/28
Super pomysł na poznawanie sąsiadów – odbywające się co tydzień Śniadania Sąsiedzkie. Podczas spotkania wspólnie przygotowuje się śniadanie lub lunch, a potem spędza razem czas na rozmowach i wzajemnym poznawaniu.

Więcej o wydarzeniu

 

Spacer „Galerie, street art, pracownie Kamionek/Praga cz. II”
niedziela, 13.00, ul. Zamoyskiego 20 (przy Teatrze Powszechnym)

Spacer szlakiem murali, pracowni artystycznych i galerii, których na Pradze jest naprawdę sporo. Na wycieczce zwiedzicie głównie okolice Kamionka.

Więcej o wydarzeniu

 

PONIEDZIAŁEK, 13 MARCA

Zajęcia plastyczne – kreatywne malowanie
poniedziałek, 15.45, Kawiarnia Wolna Przestrzeń

Bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 2-6 lat. Tematem przewodnim spotkania będzie kreatywne malowanie. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. Rodzice w tym czasie będą mogli spędzić czas przy kawiarnianym ciastku 😉

Zapisy i więcej informacji o wydarzeniu

 

Finisaż wystawy „Przedwojenna Saska Kępa”
poniedziałek, 17.30, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga Południe, ul. Meissnera 5

Ostatnia szansa na obejrzenie wystawy „Przedwojenna Saska Kępa”, składającej się z unikatowych zdjęć, prezentujących architekturę, mieszkańców i życie codzienne przedwojennej Saskiej Kępy.

Więcej o wydarzeniu

 

CZWARTEK, 16 MARCA

Zbytkowerowie. Dzieje i stereotypy. Prawobrzeżni. Wielokulturowo
czwartek, 18.00-19.30, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 52/54

Muzeum Warszawskiej Pragi cyklicznie organizuje spotkania z serii „Prawobrzeżni. Wielokulturowo”. Można na nich posłuchać opowieści o korzeniach dawnych i współczesnych mieszkańców Pragi. Tm razem będzie można poznać historię Szmula Zbytkowera – praskiego Żyda, od którego imienia wzięła się nazwa jednej z części Pragi -Szmulowizny.

Więcej o wydarzeniu

 

Zajęcia wokalne – kołysanki
czwartek, 10.30, Kawiarnia Wolna Przestrzeń, ul. Paca 40
Coś dla rodziców małych dzieci, którzy mają wolne przedpołudnia w tygodniu. Na zajęciach nie tylko nauczycie się kołysanek, które będziecie potem mogli śpiewać dzieciom, ale również poznacie podstawy emisji głosu. Na warsztaty możecie przyjść z dziećmi – na najmłodszych będzie czekał kącik zabaw.

Zapisy pod tym linkiem

 

Koncert Ensemble Civil – Japonia na Pradze
czwartek, 19.30-21.30, Kawiarnia To się Wytnie, ul. Stalowa 46

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak brzmią narodowe japońskie melodie, to będziecie mieli możliwość posłuchania ich już w najbliższy czwartek. Japoński kwartet smyczkowy „Ensemble Civil” oprócz narodowych melodii zagra również światowe klasyki.

Więcej o wydarzeniu

 

PIĄTEK, 17 MARCA

Wymiana Językowa
piątek, 17.30-20.00, Dom Sąsiedzki Szmulowizna, ul. Łochowska 31, lok. 26/27/28

Kolejna okazja na ćwiczenia językowe w międzynarodowym towarzystwie. Pisałam o tym wydarzeniu wyżej, przy okazji wydarzeń sobotnich. Nic się nie zmieniło, cały czas uważam, że to bardzo ciekawa inicjatywa 😉

Więcej o wydarzeniu

 

WYDARZENIA KILKUDNIOWE

Dni otwarte w Laboratorium Psychoedukacji
sobota-niedziela, cały dzień, Laboratorium Psychoedukacji, ul.Katowicka 18
Bezpłatne konsultacje, wykłady i warsztaty. Pierwszy dzień warsztatów to najbliższy piątek, ale będą się one odbywały przez cały następny weekend. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy: lps@lps.pl lub tel: 501 201 490.
Lista warsztatów tutaj, a więcej o wydarzeniu tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *