Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 3-9 CZERWCA

Kolejna porcja propozycji na ciekawe spędzenie czasu na Pradze. Wybierajcie, korzystajcie i bawcie się dobrze. 🙂 A jeśli na poniższej liście nie znajdziecie nic dla siebie, to może skorzystacie z przygotowanego przeze mnie zestawienia weekendowych imprez organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Zestawienie dostępne jest TUTAJ.

 

SOBOTA, 3 MARCA

Otwarte zwiedzanie cerkwi prawosławnej na Pradze
sobota, godz. 12.00-14.00, BMP Parafii św. Magdaleny, Al. Solidarności 52
Praska cerkiew, to jeden z najciekawszych i najbardziej charakterystycznych budynków po naszej stronie Wisły, ale pewnie mało kto wie jak wygląda w środku. Macie doskonałą okazję poznać jej wnętrze. W ramach projektu „Cztery strony Warszawy – młodzi przewodnicy po wielokulturowej stolicy”, po wnętrzach cerkwi oprowadzać będą uczniowie warszawskich szkół. Opowiedzą o niezwykłej przeszłości tego miejsca oraz jego symbolice. Podczas zwiedzania dowiecie się też jakie rzeczy łączą chrześcijaństwo prawosławne z katolicyzmem, a czym te dwa wyznania się od siebie różnią.
Więcej informacji

 

Spacer „Co rośnie na ulicach Pragi”
sobota, godz. 10.00-11.30, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
Czy wiecie że ponad 100 lat temu rozpoczęto wielki projekt stworzenia zielonych praskich alej? Na sobotnim spacerze będziecie się mogli dowiedzieć co pozostało po tym projekcie na ulicach: Targowej, Wileńskiej i Stalowej.
Więcej informacji

 

Spacer „Niezwykły Kamionek”
sobota, godz. 15.00-17.00, początek pod Teatrem Powszechnym, na skwerku u zbiegu Al. Zielenieckiej i ul. Zamoyskiego
Spacer po bardzo ciekawej okolicy – Kamionku. Wpadajcie koniecznie, jeśli chcecie się dowiedzieć, jak dziś wygląda przedwojenny squat w dawnej fabryce obuwia, w którym miejscu funkcjonowały kina „Bomba”, „Kamionek” i „Drops”, dlaczego ulica Rybna nazywa się „Rybna”, gdzie kiedyś biegła Wisła i gdzie można znaleźć relikty przemysłowego Kamionka.
Więcej informacji

 

Praska Wymienialnia Książek
sobota, godz. 16.00-19.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 (wejście od ul. Kępnej)
Wydarzenie organizowane w ramach tegorocznej edycji „Nocy Bibliotek”.  Na Praskiej Wymienialni Książek będzie można wymienić przyniesione przez siebie tytuły, na dowolne przyniesione przez innych uczestników. Szczegółowe informacje o zasadach wymieniania książek znajdziecie TUTAJ.

 

NIEDZIELA, 4 CZERWCA

Spacer „Wycieczka na ptaki”
niedziela, godz. 6.00, róg ul. Zwycięzców i ul. Międzynarodowej

Coś dla nomen-omen „rannych ptaszków”. 😉 To nie błąd przy podanej przeze mnie godzinie rozpoczęcia spaceru. 😉 O świcie możemy bowiem zobaczyć i usłyszeć najwięcej ptaków. Podczas wycieczki będzie można wspólnie wytropić ptaki żyjące na terenie ogródków działkowych w okolicy ul. Międzynarodowej.
Więcej informacji

 

PoWŁÓCZMY SIĘ – czyli drugie grochowskie dzierganie
niedziela, godz. 12.00-14.00, ul. Skaryszewska 12
Chcieliście kiedyś nauczyć się robić na drutach, ale nie mieliście w najbliższym otoczeniu dobrego nauczyciela? 🙂 Jeśli tak, to koniecznie wpadnijcie na sąsiedzkie robienie na drutach, podczas którego nie tylko wspólnie podziergacie, ale poznacie też sąsiadów – miłośników dziewiarstwa.
Więcej informacji

 

SOBOTA-NIEDZIELA (3-4 CZERWCA)

XI Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty
sobota, godz. 15.00-21.00, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2
Coś dla miłośników Janusza Kofty. Podczas festiwalu odbędzie się konkurs wokalny dla amatorów i profesjonalistów. Pierwszego dnia zaplanowano występy wszystkich uczestników, a drugiego koncert finałowy laureatów.

Więcej informacji

 

WTOREK, 6 CZERWCA

Cały ten jazz! Meet! Stanisław Soyka
wtorek, godz. 19.00-21.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23
Tego wydarzenia nie trzeba chyba za bardzo reklamować. Szykuje się naprawdę ciekawy koncert. W ramach cyklu „Cały ten jazz” wystąpi Stanisław Soyka.
Więcej informacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *