Wydarzenia

DZIEJE SIĘ NA PRADZE – PRZEGLĄD BEZPŁATNYCH WYDARZEŃ 12-18 SIERPNIA

Przed nami długi weekend. Organizatorzy imprez założyli chyba, że wszyscy z Warszawy wyjadą i zaplanowali niewiele aktywności na najbliższe dni. Na szczęście kilka ciekawych wydarzeń się odbędzie – na czele z jedną z największych tegorocznych imprez – Memoriałem Kamili Skolimowskiej.

 

SOBOTA, 12 SIERPNIA 2017

Spacer „Tajemnice ulicy Targowej”

godz. 15.00-17.30, początek przed Teatrem Powszechnym, ul. Zamoyskiego 20 róg ul. Zielenieckiej

Targowa to jedna z najciekawszych i najstarszych praskich ulic. Ma do opowiedzenia mnóstwo historii, które będziecie mogli poznać podczas tego spaceru.

Więcej o wydarzeniu

 

Muzyczne dachowanie z Grand Slam Quartet

niedziela, godz. 19.00-21.00, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Muzyczne dachowanie w Promie Kultury to spotkanie z muzyką jazzową. Zespół Grand Slam Quartet przedstawi niestandardowe połączenie amerykańskiego swingu i melodii cygańskich.

Więcej o wydarzeniu

 

NIEDZIELA, 13 SIERPNIA

Piknik i gra miejska „Aktywna Rodzina – Pomóżmy ratować świat”

niedziela, godz. 11.00-14.30, Ognisko Wychowawcze Praga Zespołu Ognisk Wychowawczych, ul. Środkowa 9

Wydarzenie dla rodzin z dziećmi – piknik połączony z ciekawą grą miejską. Podczas gry miejskiej zespoły będą ratować świat, ucząc się jednocześnie jak wygląda praca ratownika, lekarza czy pielęgniarki. Dla najlepszych drużyn przewidziane są nagrody. Na grę miejską obowiązują zapisy: gra@zwalcznude.pl

Więcej o wydarzeniu

 

Spacer „Cmentarz – miejsce wyróżnione”

niedziela, godz. 11.00-12.00, początek na ul. Stefana Starzyńskiego na wysokości przejścia dla pieszych przy ul. Namysłowskiej

Tym razem propozycja trochę mniej typowej trasy spacerowej. Podczas tej wycieczki, wraz z przewodnikiem odszukacie cmentarz położony w zapomnianym miejscu, pomiędzy torami kolejowymi.

Więcej o wydarzeniu

 

Market Praga

niedziela, godz. 12.00-19.00, ul. Wybrzeże Helskie 1/5, La Playa

Niedziela na plaży? Cóż więcej chcieć, szczególnie gdy w letni weekend zostaje się w Warszawie. 😉 W niedzielę na praskiej plaży, na wysokości ZOO odbędzie się Market Praga. Na miejscu czekać będzie na Was strefa „jedzeniowa” (lokalni producenci, jedzenie na wynos z warszawskich restauracji), strefa „ubraniowa” (ubrania, dodatki i akcesoria polskich projektantów) i strefa dziecięca (z zabawami, atrakcjami i animacjami).

Więcej o wydarzeniu

 

WTOREK, 15 SIERPNIA 2017

Indyjski Festiwal, „Vande Mataram”

wtorek, godz. 15.00-22.00, Muszla Koncertowa w Parku Praskim

Jeśli lubicie indyjskie klimaty, to może weźmiecie udział w festiwalu, który odbędzie się w najbliższy wtorek w Parku Praskim. W programie sporo atrakcji m.in.: pokazy sztuk walki, warsztaty kulinarne, nauka noszenia indyjskiego sari, prezentacja najciekawszych miejsc w Indiach, pokaz tańca bollywoodzkiego oraz gry i zabawy dla dzieci.

Więcej o wydarzeniu

 

Memoriał Kamili Skolimowskiej

wtorek, godz. 16.30, PGE Stadion Narodowy

W najbliższy wtorek odbędzie się już ósma edycja Memoriału, poświęconego zmarłej w 2009 roku złotej medalistce olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem. Podczas tegorocznej edycji będzie można m.in. dopingować polskich mistrzów świata: Anitę Włodarczyk i Pawła Fajdka. Oprócz nich wiele innych gwiazd polskiej i światowej lekkoatletyki.

Więcej o wydarzeniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *